Łączniki płaskie - Plecionki miedziane // copper connectors

łączniki Z PLECIONKI MIEDZIANEJ PŁASKIEJ

SF/KF – Elastyczne plecionki miedziane

Oprócz łączników prostych, na życzenie klienta, łączniki mogą być wykonane w kształcie litery L lub U. Obszar stykowe również mogą być wykonane wg rysunku/projektu zamawiającego.

Szczegóły

Elastyczne połączenia miedziane

Elastyczne połączenia miedziane stosowane są zarówno dla połączeń ruchomych jak i nieruchomych (stałych). Eliminują przenoszenie drgań i wibracji oraz znacznie ułatwiają montaż w porównaniu do połączeń sztywnych wykonanych z szyn miedzianych. Połączenia z plecionki miedzianej wykonywane są z wysoko elastycznej miedzianej taśmy SFO/KFO, plecionej z drutów o średnicy 0,05-0,07-0,1mm lub taśmy elastycznej SO/KO, plecionej z drutów o średnicy 0,16-0,20mm. Elastyczne połączenia miedziane na obu końcach posiadają zaprasowane z miedzianej rurki bezszwowej terminale przyłączeniowe. Zarówno taśma miedziana jak i terminale przyłączeniowe mogą być wykonane w wersji bez pokrycia (goła miedź) jak i cynowanej. Pojedynczy łącznik z plecionki miedzianej może być złożony/wykonany z kilku taśm w celu uzyskania odpowiedniego  przekroju poprzecznego łącznika. Ta metoda produkcji nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych spoiw, dzięki czemu gwarantuje doskonałą i jednakową przewodność na całej długości łącznika miedzianego oraz niską rezystancję na terminalach przyłączeniowych.

Tego typu połączenia z plecionki miedzianej doskonale sprawdzają się jako elastyczne połączenia miedziane transformatorów, elastyczne łączniki miedziane  rozdzielnic elektrycznych oraz jako elastyczne łączniki wysokoprądowe do wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych.

Chętnie podejmujemy się również dostaw plecionek, wykonanych w niewielkich ilościach wg Pastwa rysunków i specyficznych wymagań.

Scroll to Top