Elastyczne łączniki z aluminium - CONNECT

ELASTYCZNE ŁĄCZNIKI Z ALUMINIUM

Połączenia z plecionki aluminiowej

Elastyczne łączniki wykonane z taśmy płaskiej aluminiowej, z gotowymi obszarami stykowymi, również wg rysunków i specyfikacji klienta

Szczegóły

ELASTYCZNE ŁĄCZNIKI Z ALUMINIUM

Elastyczne łączniki z plecionki aluminiowej stosowane są zarówno dla połączeń ruchomych jak i nieruchomych (stałych). Eliminują przenoszenie drgań i wibracji oraz znacznie ułatwiają montaż w porównaniu do połączeń sztywnych wykonanych z szyn. Połączenia z plecionki aluminiowej stanowią alternatywę dla połączeń z plecionki miedzianej. Pomimo tego, iż aluminium wymaga zastosowania większego przekroju dla tych samych obciążeń prądowych, połączenie z aluminium jest tańsze. Połączenia z plecionki aluminiowej wykonywane są z taśmy plecionej z drutu AL. Łączniki z plecionki aluminiowej posiadają na obu końcach zaprasowane z bezszwowej rury AL terminale przyłączeniowe. Pojedynczy łącznik aluminiowy może być złożony/wykonany z kilku taśm w celu uzyskania odpowiedniego  przekroju poprzecznego łącznika. Ta metoda produkcji nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych spoiw, dzięki czemu gwarantuje doskonałą i jednakową przewodność na całej długości łącznika oraz niską rezystancję na terminalach przyłączeniowych.

Dostarczamy plecionki miedziane i wszelkiego rodzaju elastyczne połączenia z miedzi i aluminium. Chętnie podejmujemy się również dostaw elastycznych połączeń miedzianych i aluminiowych  wykonanych wg Państwa rysunków i specyficznych wymagań.

Scroll to Top