Plecionki miedziane okrągłe- Plecionka miedziana okrągła
PLECIONKI MIEDZIANE Okrągłe

Plecionki miedziane okrągłe / Linki miedziane

Dostępne w naszej ofercie linki miedziane plecione i skręcane, cechują się wysoką elastycznością i wytrzymałością. Dzięki temu linki miedziane nie ulegają uszkodzeniom w trakcie pracy podczas wyginania czy skręcania. Plecionki miedziane posiadają szereg różnych zastosowań, stanowią komponenty bardzo często stosowane w produkcji maszyn, urządzeń oraz wszelkiego rodzaju instalacjach elektrycznych. W praktyce plecionki miedziane są znacznie częściej wykorzystywane w instalacjach elektrycznych niż aluminiowe, co przekłada się na spore zapotrzebowanie na tego typu linki miedziane. Wynika to z tego, że linki miedziane charakteryzują się dużo lepszą przewodnością prądu. W ofercie dostępne są produkty o różnych konstrukcjach, spośród których można dobrać linkę miedzianą odpowiednią dla danego zastosowania. Z  plecionek miedzianych powstają łączniki uziemiające, znane również jako plecionki masy stosowane w celu bezpiecznej i prawidłowej pracy urządzeń elektrycznych. Wykorzystanie linek miedzianych zapewnia bezproblemowe i długie użytkowanie urządzeń, w których zostały one zastosowane.

SBO/KBO – Linki miedziane

Znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie wytrzymałość mechaniczna jest cechą bardziej pożądaną niż elastyczność

Szczegóły

SDYO/KDYO – Linki miedziane wysoko elastyczne

Dzięki zastosowaniu cieńszego drutu oraz konstrukcji przewodów pozwalającej na uzyskanie mniejszych wymiarów plecionek przy tym samym przekroju poprzecznym, znajdą one zastosowanie w aplikacjach z ograniczoną ilością miejsca i wymagających elastyczności przy ruchach elementów łączonych.

Szczegóły

STYO/KTYO – Plecionki miedziane okrągłe

Plecionki te są produkowane z wyżarzanego drutu Cu-ETP1 zgodnie z DIN-EN13602. Druty te są plecione w wiązki po wyliczeniu potrzebnego przekroju. W przeciwieństwie do elastycznych taśm plecionych, wiązki przewodów są splatane za pomocą maszyn, które mają 8/12 nośników, dzięki czemu mają okrągły kształt. Przewody te znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu urządzeniach i aplikacjach wymagających zarówno wytrzymałości mechanicznej jak i elastyczności.

Szczegóły

SFYO/KFYO - Linki miedziane z ekranem

Te kable to kombinacja skręcanego przewodu wewnątrz i oplotu ekranującego na zewnątrz dla zapewnienia większej wytrzymałości i stabilności mechanicznej.

Szczegóły

STO/KTO - Oploty miedziane do ekranowania

Nasze oploty ekranujące do osłaniania i ekranowania przewodów chronią je przed zakłóceniami i zapewniają bezpieczny transfer danych.

Szczegóły

Skręcane i plecione linki miedziane oraz oploty do ekranowania

Dostępny asortyment zawiera między innymi linki miedziane skręcane zwykłe i o wysokiej elastyczności, linki miedziane plecione, linki miedziane skręcane z oplotem oraz same oploty do ekranowania. Linki miedziane zwykłe, które wykonane są z drutu o średnicy 0,15-0,85mm stosowane są w aplikacjach, w których wytrzymałość mechaniczna ma wyższy priorytet niż elastyczność. W sytuacji odwrotnej, tj., w aplikacjach wymagających wysokiej elastyczności stosujemy linki miedziane skręcane lub plecione wysoko elastyczne, które wykonuje się z cieńszego drutu. Dodatkowo, linki miedziane wysoko elastyczne dzięki zastosowaniu cieńszego drutu oraz specjalnej konstrukcji przewodu uzyskują ten sam przekrój poprzeczny przy mniejszej średnicy całkowitej przewodu. Linki miedziane skręcane wysoko elastyczne  są przystosowane do pracy w urządzeniach i aplikacjach wymagających swobodnego ruchu punktów łączonych. Z kolei linki miedziane plecione mają duże zastosowanie w aplikacjach, w których ważną rolę odgrywa zarówno wytrzymałość mechaniczna jak i elastyczność. Dostępne w ofercie materiały powstają z wyżarzanego drutu Cu-ETP1. Każdy linka miedziana produkowana jest z uwzględnieniem najwyższych standardów jakości. Każdy rodzaj i typ linki miedzianej może być wyprodukowany w wersji bez pokrycia (goła miedź) oraz cynowanej. W ofercie dostępne są także oploty do ekranowania, które chronią przewód i zabezpieczają transfer danych przed zakłóceniami.

Dostarczamy plecionki miedziane i wszelkiego rodzaju elastyczne połączenia z miedzi i aluminium. Chętnie podejmujemy się również dostaw elastycznych połączeń miedzianych i aluminiowych  wykonanych wg Państwa rysunków i specyficznych wymagań.

Scroll to Top