Łączniki z plecionki miedzianej - Elastyczne łączniki miedziane

łączniki Z PLECIONKI MIEDZIANEJ

SF/KF – Połączenia z plecionki miedzianej

Oprócz łączników prostych, na życzenie klienta, łączniki mogą być wykonane w kształcie litery L lub U. Obszar stykowe również mogą być wykonane wg rysunku/projektu zamawiającego.

Szczegóły

Łączniki z plecionki miedzianej

Łączniki z plecionki miedzianej stosowane są zarówno dla połączeń ruchomych jak i nieruchomych (stałych). Eliminują przenoszenie drgań i wibracji oraz znacznie ułatwiają montaż w porównaniu do połączeń sztywnych wykonanych z szyn miedzianych. Połączenia z plecionki miedzianej wykonywane są z wysoko elastycznej taśmy miedzianej SFO/KFO, plecionej z drutów o średnicy 0,05-0,07-0,1mm lub taśmy elastycznej SO/KO, plecionej z drutów o średnicy 0,16-0,20mm. Łączniki z plecionki miedzianej posiadają na obu końcach zaprasowane z miedzianej rurki bezszwowej terminale przyłączeniowe. Zarówno taśma miedziana jak i terminale przyłączeniowe mogą być wykonane w wersji bez pokrycia (goła miedź) jak i cynowanej. Pojedynczy łącznik z plecionki miedzianej może być złożony/wykonany z kilku taśm w celu uzyskania odpowiedniego  przekroju poprzecznego łącznika. Ta metoda produkcji nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych spoiw, dzięki czemu gwarantuje doskonałą i jednakową przewodność na całej długości łącznika miedzianego oraz niską rezystancję na terminalach przyłączeniowych.

Tego typu łączniki z plecionki miedzianej doskonale sprawdzają się jako elastyczne połączenia miedziane transformatorów, elastyczne łączniki miedziane  rozdzielnic elektrycznych oraz jako elastyczne łączniki wysokoprądowe do wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych.

Dostarczamy plecionki miedziane i wszelkiego rodzaju elastyczne połączenia z miedzi i aluminium. Chętnie podejmujemy się również dostaw elastycznych połączeń miedzianych i aluminiowych  wykonanych wg Państwa rysunków i specyficznych wymagań.

Scroll to Top