Taśmy miedziane plecione- Taśma miedziana pleciona

TAŚMY MIEDZIANE PLECIONE

Taśmy miedziane plecione

Taśmy miedziane plecione oferowane przez nas dostępne są w dwóch wersjach, jako elastyczne taśmy miedziane i wysoko elastyczne taśmy miedziane. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego splotu, plecionkom nadaje się kształt płaski, a zastosowanie odpowiedniej grubości drutu decyduje o jej elastyczności. Elastyczne taśmy miedziane wykonuje się z drutu miedzianego o grubości 0,16 lub 0,20mm. Natomiast taśmy miedziane wysoko elastyczne wymagają zastosowania cieńszego drutu w zakresie grubości 0,05-0,1mm. Zatem dobierając taśmy miedziane do konkretnej aplikacji, należy mieć na względzie wymagania co do jej zakresu i częstotliwości ruchów. Jeden i drugi rodzaj elastycznych taśm miedzianych stosuje się do produkcji taśm uziemiających oraz elastycznych połączeń miedzianych mających zastosowanie we wszelkiego rodzaju maszynach i urządzeniach elektrycznych. Ze względu na charakter pracy, we wszystkich aplikacjach wymagających od taśmy częstego zginania, należy stosować taśmy miedziane wykonane z cieńszego drutu. Wszystkie taśmy miedziane mogą być wykonane w wersji bez pokrycia (goła miedź) oraz w wersji cynowanej. Jeśli potrzebujecie Państwo gotowych do użycia plecionek uziemiających do zabezpieczenia przed przepięciami lub do instalacji odgromowych zapraszamy do zapoznania się z produktami na stronę produktową Taśmy uziemiające.

SO/KO - Plecionki miedziane płaskie

Taśmy te znajdują zastosowanie w aplikacjach, gdzie nie jest wymagana wysoka elastyczność, np. taśmy uziemiające baterii/akumulatorów. Nasze gotowe taśmy uziemiające są wykonywane właśnie z tych taśm plecionych. Większe przekroje są dostępne za zapytanie.

Szczegóły

SFO/KFO – Plecionki miedziane płaskie wysoko elastyczne

Taśmy te stosuje się głównie jako wysoko elastyczne komponenty do uziemień, instalacji odgromowych oraz do produkcji łączników prądowych o wysokiej elastyczności. Istnieje możliwość wykonania innych przekroi na zapytanie.

Szczegóły

Dostarczamy plecionki miedziane i wszelkiego rodzaju elastyczne połączenia z miedzi i aluminium. Chętnie podejmujemy się również dostaw elastycznych połączeń miedzianych i aluminiowych  wykonanych wg Państwa rysunków i specyficznych wymagań.

Scroll to Top