Nitowane łączniki miedziane - CONNECT
PK​
NITOWANE ŁĄCZNIKI MIEDZIANE
NITOWANE ŁĄCZNIKI MIEDZIANE - zastosowanie

Nitowane łączniki miedziane te stosujemy w aplikacjach, gdzie występuje ruch w dwóch kierunkach, wymagana jest wysoka obciążalność prądowa oraz gdzie występują podwyższone temperatury np. w urządzeniach spawalniczych i zgrzewadłach. Akcesoria takie jak łączniki z blach miedzianych znajdą zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

NITOWANE ŁĄCZNIKI MIEDZIANE - Konstrukcja

Nitowane łączniki miedziane nitowane produkowane są z folii miedzianych Cu-ETP o grubości 0,10 –020 mm poprzez nałożenie na siebie odpowiedniej ilości warstw o odpowiednich długościach dla uzyskania wymaganego kształtu oraz zanitowanie ich na obszarze powierzchni stykowych. Obszary stykowe są dodatkowo wzmacniane dodatkowymi, grubszymi blachami miedzianymi. Dostępne w naszej ofercie są również łączniki z szyn miedzianych.

Materiał

Materiał: folie miedziane Cu-ETP o grubości 0,10 –0,20mm.
Powierzchnie stykowe: nitowane

forma dostawy

Forma dostawy: gotowe do użycia łączniki

Karta Produktu

Dostarczamy produkty skatalogowane, które można obejrzeć i dobrać z naszych broszur.

Kontakt

ul. Jana Matejki 6,
66-100 Brzezie k. Sulechów

Nitowane łączniki z folii miedzianej wykonujemy wg rysunków/projektu zamawiającego

przykład oznaczenia

PR5020500        
P– oznaczenie podstawowe
 R– łącznik nitowany z folii miedzianych
   50 – szerokość terminala 50mm
     20– grubość terminala 20mm
        500– długość najdłuższej folii miedzianej

Nitowane łączniki z folii miedzianej do pracy w zgrzewadłach i spawarkach

Połączenia z folii miedzianej wykonywane metodą nitowaną posiadają na obydwu końcach nawiercone otwory, w których umieszczane są miedziane nity, które następnie zostają zaprasowane. Dzięki takiemu sposobowi łączenia powierzchni stykowych łączniki z folii miedzianej są elastyczne i jednocześnie mają sztywne końce. Element przystosowany jest do wysokich obciążeń prądowych. Miedziany łącznik wysokoprądowy dobrze reaguje również w przypadku warunków podwyższonych temperatur. Z tego też powodu wykorzystuje się go głównie w konstrukcji spawarek i zgrzewadeł.

Wysokoprądowe łączniki elastyczne do spawarek

Nitowane łączniki elastyczne, z racji techniki łączenia terminali stykowych, stosowane są w konstrukcjach wymagających wysokiej obciążalności prądowej i wysokiej wytrzymałości na temperatury. Wynika to z faktu, iż nitowany łącznik wysokoprądowy posiada w miejscach stykowych dodatkowe blachy miedziane. Są one odpowiednio grube i mają za zadanie wzmocnić stabilność punktów łączących i zapewnić dobry kontakt elektryczny. Nitowane łączniki elastyczne do spawarek, dzięki swej konstrukcji charakteryzują się odpornością na zginanie, rozpraszaniem ciepła oraz prostym montażem. Ponadto mają wpływ na kompensację i amortyzację elementów urządzeń podczas ich pracy. Łącznik wysokoprądowy znajduje zastosowanie w aplikacjach, w których ruch odbywa się w dwóch kierunkach. Miedziany łącznik wysokoprądowy wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu.

Scroll to Top